Salon jest wizytówką i zarazem sercem każdego domu. To właśnie w nim możemy dać upust słynnej staropolskiej gościnności przyjmując znajomych, rodzinę i przyjaciół. To właśnie tutaj domownicy przebywają najczęściej oglądając telewizję, czy tocząc rodzinne rozmowy.

Mając na uwadze wszystkie te funkcje, jakie ma spełniać salon, warto zagospodarować jego przestrzeń w taki sposób, aby mógł w doskonały sposób wypełniać swoją rolę.

Niestety w wielu polskich mieszkaniach, zwłaszcza tych mieszczących się w starych blokach poszczególne pomieszczenia mają niewielki metraż. Pozornie mogłoby się wydawać, że małego salonu nie da się urządzić ciekawie i stylowo. Nic bardziej mylnego, jest to jak najbardziej możliwe, wystarczy trochę pomysłowości i dobrego smaku, aby stworzyć elegancką i przytulną przestrzeń, która zachwyci wszystkich naszych gości, oraz w której będziemy przebywać z prawdziwą przyjemnością.

W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne odcienie, gdyż optycznie powiększają one wnętrze i sprawiają, że wyglądają one na przestronniejsze. Doskonale wyglądać będzie połączenie różnych odcieni beżów na ścianach z bielą stylizowanych mebli. W małym salonie w stylu retro doskonale wyglądały meble z kolekcji Village i Lima.

Oba te systemy charakteryzują się niepowtarzalnym, lekko staromodnym wyglądem, a dzięki ich zastosowaniu nasz salon zyska wygląd retro.

Niezwykle ważnym meblem w każdym salonie jest wygodna kanapa, na której można nie tylko przyjemnie wypoczywać po ciężkim dniu, ale również toczyć ważne rozmowy przy filiżance aromatycznej, rozgrzewającej herbaty, lub też lampki wina. Jeśli mamy małą rodzinę, to spokojnie możemy wybrać niewielką kilkuosobową sofę w jasnych odcieniach, w prostej klasycznej stylistyce. Będzie ona doskonale harmonizowała z bielą mebli z kolekcji Lima lub Village.

 

 wygodny fotel i sofa pasuje do klasycznych białych mebli z kolekcji village MAX XXI KANAPA

 MAX X KANAPA MAX XIV KANAPA

 

Przy posiadaniu większej rodziny warto postawić na średniej wielkości narożnik, gdyż będzie mogło zmieścić się na nim więcej osób. Wybierając narożnik możemy w prosty sposób wydzielić kącik do relaksu przed telewizorem.

 

ENZO NAROŻNIK Z FUNKCJĄ SPANIA Z OPARCIEM SILIKONOWYM LOTUS NAROŻNIK Z FUNKCJĄ SPANIA I POJEMNIKIEM NA POŚCIEL PROMOCJA

SOPRANO II NAROŻNIK Z FUNKCJĄ SPANIA COVAL NAROŻNIK

 

Organizując kącik wypoczynkowy nie można zapomnieć o niewielkim stoliku, który musi znaleźć się w pobliżu kanapy, bądź też narożnika, tak aby można było odstawić na niego na przykład kubek, czy wszelkie inne przedmioty, których zwykle używamy podczas oglądania telewizji. Tutaj z pomocą przychodzi nam kolekcja Village i system Lima. Oferują one piękne i stylowe, a przy tym niezwykle praktyczne modele podręcznych stolików kawowych.

LIMA 97 STOLIK KAWOWY

Stolik ten urzeka swoim prostym i gustownym wyglądem, a dodatkowo posiada niewielką, aczkolwiek wielce praktyczną szufladkę, która pomieści nie tylko piloty od telewizora, ale również inne drobiazgi.

 

Kolejny stolik to model z kolekcji Village

VILLAGE STOLIK OKOLICZNOŚCIOWY P9SSVL97 FM BRAVO

Przepiękna elegancka śnieżna biel i dwie szuflady z wyjątkowo gustownymi uchwytami, wszystko to sprawia, że model ten jest idealny do niewielkiego salonu w stylu retro.

Chyba żaden kącik wypoczynkowy nie może się obejść bez sprzętu RTV. Aby pasował on jednak do stylistyki salonu, koniecznie musi on zostać prawidłowo wyeksponowany.

Doskonale będzie on wyglądał na szafce z kolekcji Village.

 

lVILLAGE STOLIK OKOLICZNOŚCIOWY P9SSVL97 FM BRAVO

 

Innym wariantem stolika RTV, który doskonale pasuje do wnętrz w stylu retro jest model z kolekcji Lima.

LIMA 60 SZAFKA POD TELEWIZOR

Piękne gustowne cokoły i stylizowane uchwyty nadają mu niepowtarzalnego, subtelnie antycznego charakteru.

 

Doskonałymi i praktycznymi meblami, których nie może zabraknąć w żadnym eleganckim salonie są stylowe komody. Tutaj również przyjdą nam z pomocą dwie kolekcje: Village i Lima. W systemach tych znaleźć można wiele modeli gustownych komód, które nadadzą naszemu salonowi wyjątkowego charakteru.

  VILLAGE BIAŁA KOMODA P9SSVL44 FM BRAVO

 
 

 

 

 

Każda z tych komód ustawiona przy ścianie wniesie do naszego salonu romantyczny i subtelny nastrój. Doskonale będą się na nich prezentowały zdjęcia poustawiane w ozdobnych ramach, czy też oryginalne świeczniki stylizowane na antyczne. Wnętrze salonu można także doskonale ożywić ustawiając na komodzie wazon z naturalnymi kwiatami, bądź też ciekawymi kompozycjami florystycznymi. Nad komodą warto jest również powiesić wyjątkowy obraz. Może być to piękny pejzaż, bądź też gustowna abstrakcja w ciepłych kolorach.

 

Innym ciekawym pomysłem na zaaranżowanie ściany nad komodą jest powieszenie na niej gustownego lustra z kolekcji Lima. Nada ono naszemu wnętrzu nie tylko nowoczesnego wyglądu, ale też stworzy wrażenie większej przestrzenności.

 LIMA 28 LUSTRO RETRO

 

Nawet w niewielkim salonie powinno znaleźć się miejsce na elegancką witrynę, która pozwoli doskonale wyeksponować wszelkie ozdoby, bądź też będzie doskonałym miejscem na przechowywanie książek.

 

VILLAGE BIAŁA WYSOKA WITRYNA OSZKLONA P9SSVL12 FM BRAVOLIMA 12 WITRYNA RETRO

 

l

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli nie dysponujemy miejscem na ustawienie jednej dużej witryny, warto pomyśleć o postawieniu w swoim salonie dwóch mniejszych witryn - słupków. Ustawione symetrycznie po obu stronach wybranej ściany, będą one prezentowały się znakomicie, a przy tym pozwolą na optymalne zagospodarowanie przestrzeni salonu.

Jak widać aranżacja salonu, w którym biel gra pierwsze skrzypce, może się okazać doskonałym wyborem dla każdego niewielkiego pomieszczenia. Aranżując salon w takiej konwencji należy jednak pamiętać, żeby postawić na konsekwencje i w jednym pomieszczeniu wybierać meble z tej samej konwencji.