Wybieramy wygodne łóżko do sypialni

Stawiamy na komfort . Śpimy jedną trzecią życia, dlatego pamiętajmy o komforcie snu .

Wygodny materac i piękne łóżko to podstawa. Pościel , narzuty to dopełnienie przytulnej sypialni .

Żyjemy w coraz to większym stesie i pośpiechu , warto więc zapewnić sobie komfort i możliwosć jak najszybszej regeneracji sił czyli - wygodny, spokojny sen.

Jeśli chcemy się wysypiać, musimy mieć wygodne łóżko. Wybór tego najlepszego jest sprawą bardzo indywidualną, ale są pewne uniwersalne zasady, którymi trzeba się kierować.

Wygodne łóżko - ważne wymiary

Wygodne łóżko dla jednej osoby powinno mieć minimum 90 cm szerokości. Natomiast dla dwojga 160 cm.

Oczywiście w ofercie sklepów są też węższe – 80-centymetrowe jednoosobowe czy 140-centymetrowe dwuosobowe - bo przecież warunki lokalowe nie zawsze pozwalają na wstawienie większych łóżek.

VILLAGE BIAŁE ŁOŻKO P9SSVL14 FM BRAVO 81218 KF ŁÓŻKO TAPICEROWANE Z POJEMNIKIEM NA POŚCIEL POD MATERAC 140 X 200 CARACAS 52 ŁÓŻKO 140 X 200

 

Łóżka sprzedawane są ze stelażami pod materac lub z mozliwością ich dokupienia , i tak jednoosobowe to: 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 100 x 200 cm, 120 x 200 cm ,

Dla dwojga 140 x 200 cm, 160 x 200 cm (to najbardziej popularny wymiar), 180 x 200 cm i 200 x 200 cm.

Można również wykonaćłóżka pod wymiar, ale wymaga to wykonania nietypowego materaca oraz stelaża a co za tym idzie podnosi koszt urządzenia naszej wymarzonej sypialni.

Łóżko drewniane czy tapicerowane

Dobrym wyborem są łóżka drewniane: dębowe, bukowe . Warto również wziąć pod uwagę łóżka z płyt MDF i Laminowanych równie wytrzymałe a o wiele tańsze . 

81274 KF ŁÓŻKO TAPICEROWANE Z POJEMNIKIEM NA POŚCIEL POD MATERAC 120 X 200 MALAGA 09 ŁOŻE 140 X 200

 

Łóżka tapicerowane. Tu decyduje gust klienta , wzory mogą być fantazyjne a kolorystyka takiego łoża zalezy tylko od upodobań klienta , warto natomiast dobrać tkaninę wytrzymałą i łatwoczyszczącą .

Zagłówek łóżka to nie tylko ozdoba

Jeśli jesteśmy molami książkowymi i uwielbiały czytać warto pomysleć o miękkim zagłówku który zapewni komfort oparcia , ciekawą propozycją będzie również oświetlenie np. LED w nim zamontowane .

Dla wielbicieli seansów filmowych w łóżku istotną spawą mogą być schowki na przykład na pilota.

 81275 ŁÓŻKO TAPICEROWANE Z OŚWIETLENIEM LED POD MATERAC 90 X 200

Można również kupić zagłówek oddzielnie - gotowy albo składany z elementów. To dobry pomysł, zwłaszcza gdy mamy już łóżko i po jakimś czasie chcemy poprawić sobie komfort wieczornego relaksu albo po prostu zmienićwystrój naszej sypialni .

 

Najważniejsze dwa meble ! Stelaż i materac

Na komfort snu znacznie większy wpływ niż rama łóżka ma stelaż - drabinka, na której leży futon-materac .

 

Najtańczym rozwiazaniem jest płyta meblowa położona na stelażu łóżka , niestety nie do końca jest ona praktyczna z uwagi na małą wentylację materaca ułożonego na niej .

- Stelaż powinniśmy dobierać do materaca . do materaca sprężynowego nie powinno się wybierać stelaża regulowanego, z podnoszonym podgłówkiem lub zanózkiem , gdyż mógłby doprowadzić do uszkodzenia sprężyn .

- Bardzo ważna jest gęstość rozstawienia listewek (szczebelków) Im jest ich więcej, a odstępy mniejsze, tym lepsze podparcie materaca . Ważna też jest elastyczność listewek. Niektóre stelaże mają możliwość regulacji twardości. Na koniec można się zastanowić, czy przyda nam taki, który pozwala regulować ustawienie zagłówka i podnóżka.

81272 ŁÓŻKO TAPICEROWANE POD MATERAC 140 X 200 81229 ŁÓŻKO TAPICEROWANE POD MATERAC 160 X 200 80264 ŁÓŻKO TAPICEROWANE POD MATERAC 160 X 200

 

 

Jaki materac dobrać ? Zapraszamy do przechytania następnego artykułu … już wkrótce :)